LinuxMarket

Jak dopasować skarpety do ubrania? Sprawa wydaje się błaha, lecz czy tak faktycznie jest? Sprawdź sam

Dopasowywanie skarpet to wydawałoby się błaha sprawa. Lecz to jedynie pozory. Skarpety męskie możemy zakwalifikować do bielizny osobistej, ale w odróżnieniu do bokserek są one częściowo widoczne, szczególnie, kiedy mówimy o spodniach z wąskimi nogawkami. Tego typu spodnie powinny być krótsze, tak więc ten w teorii mało znaczący dodatek musimy potraktować z dużym namaszczeniem.

Odpowiednio dobrane skarpety polepszą nasza stylizacje, mogą także zadziałać w drugą stronę, to znaczy ją popsuć. O butach często mówi się, że to najważniejszy element stroju, jednak jeśli do całkiem ładnych półbutów włożymy niestety, mało gustowną skarpetę, to zatracą one jakikolwiek urok. Są tak naprawdę dwie zasady doboru tej części naszej garderoby według zasad bardzo klasycznych. Obydwie się sprawdzają, dotyczą jednakowoż różnych outfitów, odnoszą się do tych używanych na co dzień, oraz cechują skarpety garniturowe (zobacz przykład).

dwaj mężczyźni w garniturach

Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna zasada mówi, że skarpetki dobieramy do spodni, a odcień powinien być taki sam albo troszkę ciemniejszy od spodni. Druga zasada natomiast mówi, że skarpety muszą być tego same koloru co buty, nie powinny być natomiast przesadnie kontrastujące w stosunku do spodni. Na pewno częściej sprawdzi się pierwsza reguła, gdyż jeśli odcień nogawek jest przybliżony do koloru skarpet, to linia nóg będzie wizualnie dłuższa. Jednakże wiedzmy, że to jedynie reguły klasyczne, nie musimy się do nich zawsze stosować. Inna możliwość, która nie występuje w kanonie dobierania skarpetek, to dobór barwy skarpetek do innego elementu ubioru niż buty albo spodnie. Chodzi tutaj o koszulę, marynarkę albo muszkę.

Dzisiaj prezentujemy taki artykuł – jeśli jest on przydatny również dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz w artykule (https://www.bootky.pl/buty-pole-dance.php?cpid=0&r=1). Przekonaj się, może to także wyda Ci się ciekawe.

Dobrze jest więc poszukać punktu zaczepnego powyżej linii pasa. To dość interesujące zastawienie pod kątem umiejscowienia tych samych plam kolorystycznych, nie jest to przy tym nudny zestaw. Zgranie z innymi częściami stroju musi dotyczyć nie tylko kolorów lub wzorów, ale też gramatury skarpetek oraz pozostałych składowych ubioru. Nie wygląda najlepiej zbyt duża różnica w grubości poszczególnych elementów. Jak ubieramy wieczorowy garnitur, to bardzo dobre będą do niego skarpetki z cienkiej bawełny merceryzowanej z jedwabiem .

About: admin