LinuxMarket

Co to jest zabieg in vitro? Czy rzeczywiście daje najlepsze rezultaty? Dla kogo jest przeznaczony?

Jednym z najbardziej poważnych problemów dla młodych ludzi jest niemożność posiadania dzieci. Całe szczęście istnieje na to rada. Metoda in vitro jest dziś najbardziej popularna oraz dająca nadzieje.

Dzisiaj metoda in vitro jest najlepiej rokującym sposobem, który możemy użyć w leczeniu niepłodności. Często przeprowadza się ją w specjalistycznych placówkach, przykładowo klinika in vitro.

Jeśli zainteresowała Cię ta strona, szybko sprawdź link dentysta warszawa ursynów a poznasz znacznie więcej szczegółów, które z pewnością wywołają u Ciebie szeroki uśmiech.

Wskazaniami do jej stosowania są ze strony mężczyzny kiepskie parametry nasienia. Możemy to sprawdzić, w momencie gdy nasienie kwalifikowane przez embriologia jest niedobre do zapłodnienia drogami naturalnymi. Nie nadaje się też do inseminacji, to znaczy stymulowania wewnątrz ciała kobiety. Ze strony kobiety wskazaniami są nieudane inne metody leczenia niepłodności, to znaczy za pomocą środków hormonalnych lub zachowawcze leczenie inseminacjami.

in vitro

Autor: Solis Invicti
Źródło: http://www.flickr.com

Po drugie, istotny jest wiek kobiety, a także czas w jakim już trwa trwa leczenie bezpłodności. Metoda in vitro polega na tym, iż można otrzymać komórki jajowe po wcześniejszej stymulacji w jajnikach. Z tych jajników można pobrać je poprzez nakłucie, później zapłodnić pozaustrojowo w inkubatorze plemnikami, jakie otrzymać można od partnera. Hodowla zarodków trwa mniej więcej dwóch-czterech dni, natomiast po tym czasie można podać zarodki bezpośrednio do jamy macicy. Jest to zabieg mało inwazyjny oraz bezbolesny. Po tym powinniśmy poczekać kilka dni na efekt, i czekać czy doszło do zapłodnienia, czy zarodki zagnieździły się w macicy – klinika in vitro – czytaj nieco więcej.

Metoda ta jest dostępna dla ludzi, jacy pragnęliby z niej skorzystać, dla tych osób, którzy pragną posiadać własne dziecko. Jednakże takie zapłodnienie to spory koszt, około 5,5 tysiąca złotych, plus koszt wizyt i leki do stymulacji. Na szczęście dużo takich badań jest dofinansowywanych jak badania prenatalne NFZ. Prawdopodobieństwo zapłodnienia jest zależne od danego przypadku i waha się między 25-35 procent szans. Wiele par musi próbować kilka razy, nim będą rezultaty – poznaj badania prenatalne NFZ. Najczęściej jeden zabieg nie przynosi rezultatów, dlatego trzeba próbować parę razy. Tak właściwie, nie powinno się robić więcej niż 3-4 prób w trakcie roku, jednak warto pamiętać, że in vitro to zabieg mało inwazyjny oraz bezpieczny. Nie możemy zapomnieć także, że dla sporej ilości ludzi jest to najczęściej tak zwana ostatnia deska ratunku, by móc spełnić swoje marzenia o rychłym rodzicielstwie.

About: admin