LinuxMarket

Jakie cechy posiada znakomita wizytówka?

Zakładasz własny biznes? Jeśli tak to czas aby pomyśleć o swojej wizytówce. W dzisiejszych czasach gra bardzo istotną rolę, stąd warto poświęcić jej nieco czasu. Wizytówka powinna zawierać nie wyłącznie najistotniejsze informacje na nasz temat, ale również reklamować naszą firmę. Niewłaściwie opracowana może nam zaszkodzić i pokazać nas w złym świetle. Niżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam stworzyć perfekcyjną wizytówkę.

nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć

Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze zaprojektowana wizytówka pełni funkcję swoistego identyfikatora przedsiębiorstwa w pierwszym kontakcie z potencjalnym klientem. Mimo niewielkich gabarytów, niesie ze sobą garść celowych danych o samym przedsiębiorstwie, nie tylko w warstwie tekstowej – identycznie istotny jest też dobór całościowej stylistyki a także samej metody wydruku wizytówki. Początkowym krokiem projektowania należytej wizytówki będzie ustalenie, jakie informacje chcielibyśmy na niej zawrzeć. Czy mają to być tylko podstawowe dane firmy, jak nazwa jak też numer telefonu, czy także godziny otwarcia punktu lub credo naszej działalności? Nierzadko w firmie poza wizytówką firmową projektuje się także wizytówki imienne dla pracobiorców, którzy mają kontakt bezpośredni z klientem. Wówczas taka wizytówka poza nazwą jednostki i imieniem zawiera także numer telefonu oraz maila konkretnej osoby.

projektowanie

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Projekt graficzny musi być spójny z pozostałymi fragmentami identyfikacji przedsiębiorstwa. Najlepiej, gdy jest on opracowywany na początku, przy okazji konstruowania brand identity. Istotne, ażeby był stosunkowo prosty. W wypadku niektórych branż dopuszczalne są pewne wyjątki od zasady, wtedy można pozwolić sobie na oryginalność.

Obecnie obejrzyj także ten tekst, który jest niesamowicie ciekawy. Wykonaj to już w tej chwili! Przekonasz się, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Bardziej niż skomplikowana forma liczy się jednak sama idea. Ważnym etapem, nieodłącznie powiązanym z opracowaniem koncepcji graficznej będzie dobór nośnika. Niezmienną wziętością cieszy się papier, jednak w przypadku nadmienionych powyżej niestandardowych rozwiązań można pokusić się o druk na innych materiałach – tekturze, a niekiedy nawet gumie, plastiku bądź tkaninie. Jednakże nawet najbardziej klasyczny, papierowy model wizytówki, zapewnia nam duże pole do popisu. Możemy wybierać z papierów o rozmaitej gramaturze a także kolorystyce. Jeżeli chodzi o tani druk wizytówek Warszawa, dostępnych jest również wiele sposobów wykończenia, między innymi lakierowanie albo cięcie laserem.

About: admin