LinuxMarket

Jak bezpiecznie używać z internetowych materiałów?

Korzystanie z Internetu ma wiele atutów. Pozwala nie jedynie uczyć się nowych rzeczy i utrzymywać stosunki z bliskimi nam osobami, lecz też poszukiwać najróżniejszych plików jak i materiałów, jakie mogą okazać się dla nas niezwykle pomocne. Trzeba jednak mieć w pamięci to, iż korzystając z takiego rodzaju materiałów należy dostosować się do ustalonych zasad, bowiem można łatwo naruszyć prawa autorskie. O czym należy pamiętać?

uzytkownik internetu

Autor: Patrick Bombaert
Źródło: http://www.flickr.com

Głównie istotne jest to, aby każdorazowo sprawdzać, czy pobranie jakiś materiałów z sieci nie jest niezgodne z prawem. Niezwykle nierzadko zdarza nam się ściągać fotografie z przeróżnego typu serwisów i wykorzystywać je na własnych blogach czy witrynach internetowych. Działanie takiego typu może nam spowodować sporo kłopotów, toteż lepiej tego unikać. Szczególnie, że w sieci działa dużo stron www, z których można pobrać zdjęcia, które można w dowolny sposób wykorzystywać i modyfikować. Prawa autorskie w Internecie można naruszyć również na mnóstwo innych sposób. Chociażby pobierając utwory muzyczne bądź programy z nielegalnych źródeł (więcej przykładów: prawo autorskie w sieci internetowej). Przeważnie producenci programów udostępniają bez opłat tylko demowe wersje, zatem możemy z dużym prawdopodobieństwem uznać, iż pełne wersje oprogramowania w zdecydowanej większości przypadków są nielegalne. Żeby być trochę bardziej zorientowanym w kwestii prawa autorskiego w sieci, warto sięgnąć po kilka pozycji książkowych lub przynajmniej niedługie opracowania, jakie odszukamy w Internecie.

Dzięki temu zorientujemy się, czego powinniśmy unikać, czym jest wzór przemysłowy (niezbędne informacje: http://jwp.pl/uslugi/wzory-przemyslowe/aruszenie czyichś praw autorskich oraz jak robiona jest wycena znaku towarowego (więcej szczegółów: JWP Rzecznicy Patentowi). Odszukanie teJWP Rzecznicy Patentowianowi jakiegokolwiek kłopotu, ponieważ pochwalić się mogą one bardzo dużą popularnością.

znak prawniczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zawsze również możemy swoje wątpliwości rozwiać na jednym z forów prawnych albo w czasie wizyty w pobliskiej kancelarii prawnej. Warto w związku z tym z takich możliwości korzystać.

About: admin