LinuxMarket

Sposoby na olśniewający uśmiech

Dziś, dbanie o zęby to wielka przyjemność. Mamy nie tylko niezliczoną ilość płynów, past czy szczoteczek do zębów, ale również coraz to nowsze sposoby leczenia i upiększania uśmiechu. W związku z czym, szukamy nie tylko refundowanej opieki lekarskiej z powodu niespodziewanego bólu zęba. Chcemy również korzystać z najnowszych technologii stomatologicznych. I chociaż koszty zabiegów bywają znaczne, postrzegamy je jako najlepszą inwestycję w własne zdrowie. Jakie godne uwagi metody leczenia i poprawiania estetyki zębów stosowane są w gabinetach stomatologicznych?

Leczenie kanałowe mikroskopowe

stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Kanałowe leczenie zęba kojarzy się wielu pacjentom z bólem, wielokrotnymi wizytami u stomatologa i oczekiwaniem, aż ząb się dostatecznie „zatruje”. Dopiero kiedy ząb był martwy, lekarz miał możliwość by usunąć zmienioną zapalnie miazgę, zgorzel i bakterie. To już przeszłość. Teraz kanałowe leczenie zęba podczas jednej wizyty to niemal standard. Dzięki użyciu mikroskopów stomatologicznych, stomatolog jest w stanie pozbyć się bakterii z kanałów korzeniowych, zamknąć je, po czym odbudować ubytek. Oczywiście zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Doczytaj: licówki ceramiczne górnych jedynek

Borowanie?

stomatolog

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
To, czego najbardziej boimy się podczas wizyty, to czyszczenie ubytków. Niekiedy już sam dźwięk donośnie pracującego urządzenia budzi w nas paniczny lęk. W nowoczesnej stomatologii możliwe jest opracowanie ubytku przy użyciu lasera, który pozwala specjaliście starannie wyczyścić zmiany próchnicowe. Wszystko pozbawione „efektów dźwiękowych” i wibracji.

Może Cię również zainteresować: stomatologia

Gdy uzębienie mamy kompletne, jednak diastema czy nierówności szkliwa są przyczyną kompleksów stomatolog może założyć nam licówki. Są to płatki porcelany, bardzo delikatne, naklejane na zęby. Z racji, iż są wykonane z bardzo trwałego materiału, jesteśmy w stanie je nosić nawet 15 lat. W gabinetach pojawiły się też tzw. chipsy, czyli licówki, które nakładane są bez konieczności naruszania zęba. Decydując się na zabieg, można zmienić odcień i polepszyć długość i szerokość zęba.

About: admin