LinuxMarket

Wybieramy świąteczne podarki dla najbliższych

Prezenty – ich wybór często nie należy do łatwych. Zdaje się niby, iż pierwszorzędnie znamy naszych najbliższych, że mamy z nimi rewelacyjny kontakt, nie powinniśmy więc mieć problemu z określeniem, co ich ucieszy, czego im brakuje. Jednak w praktyce na ogół okazuje się, iż nie jest to takie łatwe. W końcu okazji do dawania upominków mamy dużo. Urodziny, imieniny, święta, rocznice.

buty melissa

Autor: Duan HUA
Źródło: http://www.flickr.com

Więc po pewnym czasie pomysły mogą się nam po prostu skończyć. A przecież nie wypada się powtarzać, kupować tego samego kilka razy z rzędu. Nic ze sobą nie przynieść również nie wypada. Co w takim razie najlepiej uczynić? Jakie podarki lubi większość społeczeństwa? Z pewnością takie użyteczne. Lubimy otrzymywać coś, co nam się przyda, a nie tylko będzie leżało bezsensownie w kącie. Nieraz odpowiednim pomysłem są na przykład ubrania. Dobrze jednak przy ich wyborze mocno się zastanowić jak również sprawdzić oferty różnych marek: . Oprócz tego dobrze też widzieć jakie kolory lubi adresat? Jakie wkłada fasony? Czy woli raczej styl elegancki, czy też sportowy? Jedną osobę uszczęśliwią jak wiadomo buty damskie puma, a inną znowu kozaki. Nie ma tutaj reguły. Jeżeli więc planujemy tego typu podarek, najpierw sprawdźmy styl konkretnej osoby, a dopiero później pójdźmy na zakupy. Wybór podarunku zależy również od tego, w jak bliskich stosunkach z daną osobą się znajdujemy. To naturalne, iż co innego kupimy członkowi najbliższej rodziny, a co innego koledze z pracy czy nawet szefowi. O ile siostrze na przykład wypada podarować pas poporodowy, to już komuś z kim jesteśmy w bardziej oficjalnych stosunkach, wręczymy pewnie książkę czy lepszy alkohol.

buty puma

Autor: Abulic Monkey
Źródło: http://www.flickr.com

Tutaj trzeba więc wyczucia, kultury i świadomości co do rozmaitych konwenansów. Jeżeli rzeczywiście nie masz pomysłu, to zdecyduj się raczej na coś neutralnego, takiego jak np. słodkości niźli meliski sandały, jakie na dobrą sprawę mogą adresatowi zupełnie nie przypaść do gustu Jeśli nie orientujemy się, jaki zakupić podarunek, pomyślmy nade wszystko o tym, jaka jest dana osoba. Co lubi, czym się ciekawi, co jest jej pasją, jakie ma hobby. W ten sposób z pewnością prędzej lub później wpadniemy na właściwy pomysł. Inspiracji dobrze jest także szukać w internecie: sandały melissa. A jeśli nie, to ostatecznie za każdym razem można jeszcze zapytać. To przecież na pewno lepsze aniżeli przyniesienie zupełnie nietrafionego prezentu.

About: admin