LinuxMarket

Kobietom trudniej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś bezrobotną kobietą w średnim wieku, możesz mieć problem ze znalezieniem nowej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo brutalny dla osób po pięćdziesiątce. Mimo, że absolwenci również nie znajdują stałej pracy, to ludzie starsze borykają się z tym samym kłopotem, chociaż mają niekiedy wieloletnie doświadczenie.

Pani Monika Kowalska obecnie przebywa w Opolu. Właśnie ukończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po dwudziestu latach pracy w jednej branży została zwolniona. Pomimo wieloletniego doświadczenia bezrobotna kobieta ma kłopoty ze znalezieniem nowej pracy. Chociaż skończyła prawo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kurs pedagogiczny. Przez siedem lat studiowała język angielskie w stopniu zaawansowanym.więcej informacji lekarz sportowy kraków lekarz sportowy kraków

uczniowie podczas pracy w grupie

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż pani Kowalska starała się znaleźć nową pracę w zawodzie, wyszło na to, że w jej miejscowości bezrobocie jest na bardzo dużym poziomie. Także wiek bohaterki działa na jej szkodę. Na rynku pracy ma miejsce niepokojąca tendencja do dyskryminowania poszukujących pracy osób w średnim wieku. Natomiast wyjątkowo ciężko jest otrzymać dodatkową pomoc od państwa.Aktualnie w Polsce jest dużo bezrobotnych w tego rodzaju trudnej sytuacji. (News – )Choć Urzędy Pracy proponują od czasu do czasu dodatkowe kursy dla ludzi poszukujących pracy, mimo to nie dla wszystkich znajdą się miejsca. Wszystko zależy od zamożności gminy, która sponsoruje swój urząd pracy oraz jak dany urząd rozporządza tymi funduszami.

Nową szansą dla osób długotrwale bezrobotnych są także dodatkowe szkolenia – szkolenia z zarządzania zespołem dotowane przez Unię Europejską. Można z nich skorzystać, ale trzeba mieć świadomość, gdzie ich szukać. Dzisiejszy rynek pracy jest niezwykle dynamiczny, toteż trzeba być otwartym i w razie utraty pracy sprawnie działać i być gotowym na zmianę branży. Wówczas należy podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. W ten sposób, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: , będzie mogła bez problemu odpowiedzieć na ogłoszenie.
Poszukiwanie pracy wymaga również więcej zachodu niż się wydaje. Nie wystarczy co dzień wieczorem przeglądać serwisy internetowe i wpisywać w wyszukiwarkę to samo hasło: Trzeba szukać ogłoszeń również poza swoim powiatem.

About: admin