LinuxMarket

Ile w rzeczywistości kosztuje sprowadzenie samochodu z zachodu?

W Polsce obecnie modne jest sprowadzanie używanych aut z zachodu. Największą motywacją jest tutaj fakt, iż zachodnie samochody są w o wiele lepszym stanie, ludzie bardziej o nie dbają. Dodatkowo, jeżdżą po dużo lepszych drogach niż auta w Polsce, a także pogoda jest ładniejsza – są mniej narażone na wpływ warunków atmosferycznych, np. gradu. Społeczeństwo na zachodzie jest bardziej zamożne niż w naszym kraju, poziom życia jest wyższy, w związku z czym w większości stać ich na przykład na kupno garażu.

Ponadto sprowadzanie samochodów z zagranicy zwykle się opłaca, jako że tam taniej kupimy auto, które znajduje się w generalnie lepszym stanie niż np. to samo zakupione z drugiej ręki w Polsce. Zazwyczaj czekają nas niestety jeszcze opłaty które musimy zapłacić ekstra, które zawsze trzeba doliczyć do ceny samego samochodu zakupionego np. w Belgii.

tłumacze

Autor: Jie Qi
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba załatwić różnego rodzaju formalności, opłacić akcyzę itp. Trzeba wcześniej pomyśleć o tym, iż konieczne mogą się okazać tłumaczenia samochodowe, jako że na przykład dowód rejestracyjny będzie przecież w obcym języku, to z kolei wiąże się z kolejnymi kosztami. Więcej niezbędnych informacji: Centrum Językowe Krystyna Konsek. W niewielkich miastach może pojawić się kłopot z zatrudnieniem tłumacza, zwłaszcza jeżeli np. zakupimy samochód (kup uszczelniacz do opon) w Belgii i jego dokumenty będą po flamandzku. Możliwe, iż będziemy wówczas zmuszeni wybrać się do jakiegoś większego miasta, w celu załatwienia tej sprawy – w ten sposób powstaną kolejne dodatkowe koszty, w tym przypadku cena paliwa, jakie zużyjemy.

Z pewnością czekają nas również chociaż drobne naprawy, wymiana olejów, przegląd ogólny, być może konieczność kupienia opon zimowych, ponieważ na zachodzie właściwie się ich nie stosuje. Niejednokrotnie okazuje się, że występują teoretycznie małe usterki – nasze auto potrzebuje na przykład wymiany klocków hamulcowych. Wszystkie te elementy, kiedy połączymy je w całość, zazwyczaj stanowią niemałą sumę, którą musimy sobie doliczyć do kosztów samego auta.

bmw

Autor: Axion23
Źródło: http://www.flickr.com

W związku z kwestiami wymienionymi powyżej, w ostatecznym rozrachunku bardzo często cena danego auta nabytego w Polsce od Polaka jest stosunkowo podobna do ceny pojazdu sprowadzonego z zachodu, po opłaceniu wszelkich dodatkowych kwestii. Istnieje jednocześnie duże prawdopodobieństwo, iż auto z zachodu będzie w lepszym stanie, niż to z Polski. Należy to uznać za podstawowy argument, jaki należy brać pod uwagę w momencie decydowania się na konkretny zakup.

About: admin