LinuxMarket

Co potrzeba przetestować przy diagnostyce auta

Nierzadko zdarza się, że użytkownicy samochodów nie zwracają uwagi, czy auto nadaje się do pewnej i bezproblemowej jazdy. Niezmiernie ważne jest utrzymanie auta w jak najsprawniejszym stanie, aby nie mieć licznych problemów przy jeździe.
Ma na to wpływ wiele czynników. W głównej mierze trzeba troszczyć się o właściwy stan techniczny samochodu.

Jest to najistotniejszą rzeczą, o której każdy dobry i odpowiedzialny kierowca musi pamiętać. Warto cyklicznie minimum raz na rok podjechać do stacji diagnostycznej i sprawdzić auto. Zniszczeniu ulegają elementy zawieszenia, które trzeba co parę lat zmieniać. Zalicza się do nich tuleje na wahaczach amortyzatory i inne. Kolejną rzeczą, którą należy zawsze sprawdzić to zbieżność kół.

błotnik

Autor: sifutoe@sbcglobal.net
Źródło: http://www.flickr.com

Badamy także oświetlenie, czy właściwie działa i w nocy da nam poczucie bezpiecznej jazdy. Bardzo ważne przy tego typu przeglądzie jest sprawdzenie stanu hamulców. Mają one bezpośredni wpływ na drogę hamowania i nie warto tej kwestii zaniedbywać. Sprawne hamulce to grunt dla bezpiecznej jazdy. Następną sprawą, o której jednak się rzadko pamięta, jest emisja spalin. W tym wypadku niezmiernie istotne jest, czy w samochodzie mamy dobrze działający katalizator.

Jest jeszcze jedna sprawa, o jakiej nierzadko nie mówi. Chodzi o opony. Ogumienie są najważniejszym elementem utrzymującym auto na powierzchni. Użytkownicy samochodów często ignorują fakt, że opony w pojeździe są już mocno starte i nie powinny być używane, bo działanie takie staje się bardzo ryzykowne i może stać się przyczyną wypadku. Niekiedy zdarza się, że użytkownicy pojazdów wcale nie zmieniają ogumienia przy zimy i lata. Czasami dochodzi do takiej sytuacji, kiedy auto jeździ w zimie na oponach letnich i odwrotnie – gdy auto jeździ na oponach zimowych w lecie. Znalezienie stosownych opon jest często zapominanym elementem, który jednak powoduje, że jazda jest dużo bezpieczniejsza. Na rynku znaleźć możemy bardzo dużo różnych firm, w których katalogu są dobrej jakości opony. Firmy takie jak Barum czy Firestone sprzedają ogumienie w niewysokich cenach, a na pewno zadbanie o to, żeby jeździć na właściwym ogumieniu sprawi, że kierowanie samochodem będzie dużo bardziej komfortowe.

About: admin