LinuxMarket

A kim Ty będziesz w życiu? Proponujemy bardzo interesującą ścieżkę kariery

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu miał chwile zawahania i nie wiedział, czy wybrał właściwą ścieżkę kariery. Jeśli ty również tak miałeś, bez wątpliwości nie powinieneś się tym przejmować – to zupełnie zwyczajne i od czasu do czasu dopada właściwie każdego z nas. Co jednak jeśli chodzi o nieletnie osoby, które wybór swojej ścieżki życiowej mają dopiero przed sobą? Zdecydowanie część osób w wieku kilkunastu lat wtedy nie wiedziała, kim chciałaby być w przyszłości. To także zupełnie normalne i nie ma się czym martwić.

zawód tłumacza

Autor: Georgia Panteli
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli taka sytuacja dotyczy właśnie Ciebie, niewątpliwie powinieneś poświęcić trochę czasu na zorientowanie się, jakie masz możliwości – wtedy na pewno znajdziesz coś właściwego dla siebie.

Czy poszukujesz kolejnych i zajmujących artykułów na podany tu temat? Nadciągamy z pomocą – kliknij, aby przeczytać (http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/poradnia-malzenska) tu nowe wątki.

Jednym z fajnych, a równocześnie niejednokrotnie bardzo opłacalnych zawodów jest na przykład tłumacz przysięgły. Żeby nim zostać, trzeba przede wszystkim zrobić studia językowe – jeżeli masz smykałkę do języków, niewątpliwie nie będziesz miał z tym problemu. Studia językowe zazwyczaj stawiane są jako przykład studiów łatwych, na których masz mnóstwo możliwości rozwoju – najczęściej studenci takich studiów wyjeżdżają często za granicę, do innych krajów, aby na miejscu ćwiczyć język. ( Po ukończeniu studiów musisz dodatkowo zdać trudny egzamin na tłumacza przysięgłego, a jeżeli Ci się to uda – rozpocząć już swoją przygodę z tłumaczeniem.

Czyżby komentarze z serwisu (http://www.kador.pl/zarzadzanie-i-standardy/) były o tyle ciekawe, że masz chęć zostawić swój? Zachęcamy Cię gorąco. Będzie to dla nas wielka pomoc.

Niewątpliwą zaletą zawodu tłumacza jest zdecydowanie fakt, iż zazwyczaj prowadzisz swoją działalność gospodarczą, co znaczy, iż sam dla siebie jesteś szefem. To niewątpliwa zaleta, bo możesz łatwo dopasowywać sobie rytm pracy do własnych oczekiwań i brać urlop praktycznie w dowolnym momencie. Takie ułatwienie jest nie do przecenienia! Na dodatek tłumacz przysięgły często dobrze zarabia – zobacz ofertę na

język i obce

Autor: rhodesj
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście to w ogromnej mierze zależy od tego, jaki konkretnie język sobie upodobasz – oczywistym jest, że najłatwiej nauczyć się na przykład angielskiego, jednakże z drugiej strony osób tłumaczących z tego języka jest naprawdę sporo – to może znaczyć, że będzie Ci trudno znaleźć dużo zleceń. Jeśli jednak staniesz się specjalistą od jakiegoś niezbyt popularnego języka, wówczas możesz być praktycznie pewien, iż Twoje zarobki będą naprawdę dobre. Na dodatek możesz występować także jako tłumacz przed sądami – to daje dodatkowe pieniądze. Oczywiście musisz wiedzieć, iż z zawodem tłumacza przysięgłego wiąże się również wielka odpowiedzialność – jeśli jednak lubisz języki obce i na razie nie wiesz, co chciałbyś robić w przyszłości – zdecydowanie powinieneś się poważnie zastanowić nad taką propozycją.

About: admin