LinuxMarket

Nośniki reklam – krótki przewodnik w jaki sposób warto się promować

W dzisiejszych czasach można wyróżnić bardzo wiele nośników reklam. Najstarszym i najbardziej popularnym jest papier. Już od chwili, gdy został wynaleziony druk, w gazetach zazwyczaj można było natknąć się na wzmianki dotyczące różnego rodzaju produktów, które można kupić pod wskazanym adresem.

Obecnie właściwie co

reklama w mieście

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com

druga strona w gazecie to reklama, dodatkowo na każdym kroku mamy do czynienia z tysiącami różnego rodzaju ulotek, broszur czy plakatów.
Reklamy, które można byłoby określić za obecnie najbardziej efektywne to te puszczane w telewizji oraz emitowane w radiu. Ludzie słuchając radia lub oglądając telewizję bezwarunkowo utrwalają sobie w głowie nazwy reklamowanych pomiędzy audycjami produktów. Ich przewaga polega na tym, że oddziałują zarówno dźwiękiem, jak i obrazem.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie (http://fotoporcelana.net/), którą tutaj odnajdziesz, też jest coś wartościowego.

Podobnie dużą popularnością cieszą się także reklamy internetowe. Te jednakże kojarzą nam się zazwyczaj bardzo negatywnie, gdyż bardzo często mają formę irytujących bannerów pojawiających się na każdej stronie internetowej jaką otworzymy.
Bardzo powszechne jest również włączanie reklam w przestrzeń miejską. Dotyczy to głównie billboardów, których zasada działania jest bardzo prosta: atakują nas swoją wielkością oraz zwykle krzykliwą kolorystyką. Dosyć popularne jesttakże obklejanie całych powierzchni samochodów na przykład logotypem danej firmy i przemieszczanie się nim po terenie całego miasta, w celu zwrócenia uwagi i utrwalenia nazwy firmy w świadomości przechodniów.

Jeśli dodatkowo przeznaczony na ten cel samochód (stacja diagnostyczna wrocław) pochodzi z dawnej epoki i jest to na przykład warszawa lub garbus, to wówczas budzi on dodatkowe zainteresowanie.

reklama na budynku

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Istotnym nośnikiem reklam są również różnego rodzaju gadżety firmowe. Bardzo wiele przedsiębiorstw decyduje się na produkcję przedmiotów takich jak np. długopisy, kubki czy teczki reklamowe, które zostają opatrzone w logotyp. Więcej: . Jest to również metoda utrwalania pozycji danej marki w umyśle ewentualnego klienta. Gadżety te zwykle są rozdawane za darmo, dzięki czemu działają jeszcze bardziej zachęcająco. Wszelkie wymienione tu rodzaje reklam łączy jedna rzecz: ich nadrzędnym celem jest zostać zauważonym. Producentom chodzi o to, aby utrwalić w podświadomości konsumenta swoją markę i budzić przyjemne skojarzenia. Jest to podstawowa przyczyna, dlaczego ludzie na co dzień są atakowani z każdej strony setkami reklam w różnej formie – żeby jak najskuteczniej zapisać dany produkt w ich głowie.

About: admin