LinuxMarket

Co to jest galwanizacja? Jakie daje rezultaty? Czemu często stosowana jest przykładowo w przemyśle budowlanym?

Są różne sposoby zabezpieczania części metalowych przed rdzewieniem, jedną z takich metod jest galwanizacja. Na czym polega taki zabieg?

firm

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Galwanizacja sprawdź czym jest galwanizacja jest metodą wytwarzania cieniutkiej powłoki na elementach ze stali, w celu zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych. Najczęściej w czasie tego typu zabiegów nakłada się jeden typ metalu na inny.

Jeżeli szukasz ciekawych informacji na ten temat, odwiedź przenośniki elastyczne nas, a zapewne odnajdziesz interesujące fakty.

Taka niesamowicie cieniutka warstwa pozwala na zwiększenie trwałości danej rzeczy. Element taki umieszcza się w kąpieli galwanicznej. Za pomocą energii elektrycznej przepływającej z jednej elektrody do drugiej, element stalowy szczelnie pokrywany jest cieniutką, ochronną warstwą metalu. Galwanizacja da o wiele lepsze efekty aniżeli malowanie standardowe albo natryskowe.

Jednym z typów tego typu zabiegów jest cynkowanie – zobacz jak wygląda cynkowanie. Tutaj element pokrywa się cienką warstewką cynku. Ochrania to przed działaniem wody oraz powietrza. Ta metoda stosowana jest bardzo powszechnie.

Jeśli ciekawią Cię prezentowane w niniejszym tekście kwestie i masz chęć zobaczyć więcej wiadomości na tego typu temat – wejdź tu kamienne kominki!

Najczęściej w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym ale też w przemyśle budowlanym. Czyli wszędzie tam, gdzie tak ważne jest zabezpieczenie elementów przed działaniem atmosfery, jakie skracają trwałość wielu rzeczy. Cynkowanie zatem jest niezwykle przydatną metodą, jaka często jest nieodzowna. Z różnych stosowanych metod cynkowania możemy wyróżnić proszkowe, ogniowe, metodę natryskową czy chociażby galwanizację.

Wszystkie wspomniane metody są bardzo dobre jak również mogą zapewnić trwałość metali nawet do kilkunastu razy większą niż standardowo. To właśnie ta trwałość przemawia za tym, iż metoda ta jest niesamowicie popularna oraz często używana.

About: admin