LinuxMarket

Jakie dobrać krzesło do biura? Na jakie czynniki zwracać uwagę? Jakie czynniki są najważniejsze?

Znakomita większość nas pracuje w siedzącej pozycji, rzadko podnosząc się od biurka. To bardzo dużo, a przecież z natury jesteśmy istotami dosyć mobilnymi, które są przystosowane do ciągłego ruchu. Przez zbyt długie siedzenie można mieć w przyszłych latach kłopoty z kręgosłupem. By tak właśnie się nie stało, warto wybrać jak najlepiej dobrane krzesło.

Jak jesteśmy w pracy 8 godzin dziennie, a większość takiego czasu spędzamy siedząc przy biurku, to dobór najlepszego krzesła ma wielkie znaczenie dla naszego kręgosłupa. Krzesła biurowe muszą być wygodne, jak najbardziej regulowane. Najbardziej istotne elementy to rzeczywiście wysokie, jakie sięgają ponad łopatki oparcie, podłokietniki czy uwypuklenie, jakie znajduje się na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa.
detektywi

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Krzesła biurowe są dość często solidne, mają pięcioramienną podstawę z kółkami, jakie są dopasowane do rodzaju powierzchni. Tego rodzaju krzesła powinny być komfortowe, użytkownicy najbardziej preferują siedziska i oparcia, jakie wypełnione są pianką. Nieprawdą jest, że podczas siedzenia nasze mięśnie są nieruchome. Niedobra pozycja zwiększa napięcie, to jest w stanie prowadzić do dużej ilości schorzeń kręgosłupa i mięśni, ale również problemów z krążeniem, bólów głowy lub pojawieniem się żylaków (więcej? krzesła biurowe – Wrocław). http://www.abimeble.pl/meble-kawiarniane/

Dobre, co oznacza ergonomiczne krzesło obrotowe umożliwia kręgosłupowi ułożyć pozycję litery “S”, a jednocześnie pozwala na odpowiednie podparcie. Przed zakupem krzesła niezbędnie musimy się upewnić, czy kółka nadają się do rodzaju powierzchni, na której będzie stało krzesło. Oferta sklepów jest bogata, są bowiem krzesła z kółkami uniwersalnymi, pokrytymi materiałem poślizgowym, ale także takie, jakie pracują wyłącznie na wykładzinie czy dywanie – http://www.abimeble.pl/.

About: admin