LinuxMarket

Drobne, ale ważne elementy identyfikacji wizerunkowej twojej firmy

Prowadząc swoją działalność musimy wiedzieć, iż najistotniejsze jest ułatwienie klientowi dotarcia do nas. Planując wielkie reklamy, lub działania w mediach społecznościowych nie należy zapominać o drobnych, ale nie mniej ważnych elementach.

kadr - mieszkanie

Autor: Oto Polska Blog
Źródło: http://www.flickr.com

Pragnęlibyśmy w tym artykule omówić pokrótce funkcję, jaką odgrywają różnego typu tablice informacyjne.

Po pierwsze są to szyldy firmowe, które stanowią ważny element wizerunkowy każdej instytucji. To dobry sposób na oznaczenie naszej palcówki – szyldy w ofercie DrukXL. Stanowią wizytówkę firmy, z tego powodu muszą być zaprojektowane i wyprodukowane z dużą starannością. Mogą być płaskie lub przestrzenne. Tworzy się je z różnorodnych materiałów. Bardzo eleganckie są szyldy grawerowane czy wytapiane ze szkła. Nie bez znaczenia jest również mocowanie. Zależnie od wyżej wspomnianych parametrów mogą odczuwalnie różnić się ceną. W przypadku szyldów z wydrukiem umieszczanych na zewnątrz obiektu, muszą one być zabezpieczone przed szkodliwym oddziaływaniem warunków pogodowych. Szyldy firmowe mogą być również podświetlane, prezentują się wtedy atrakcyjniej oraz są lepiej widoczne po ciemku. Te szyldy reklamowe podświetla się zewnętrznym światłem, jakie również dobrze jest odpowiednio zaprojektować. Nie należy zapominać, że w wielu miastach może to podlegać regulacjom konserwatora zabytków. Z wiekową architekturą doskonale współgrają szyldy kute.

Zależnie od typu działalności powinniśmy wybrać odmienny styl, bo inaczej będzie prezentować się tabliczka kancelarii prawniczej niż sklepu z zabawkami.

panorama - mieszkanie

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Na ogół firma musi też mieć tabliczki na drzwi. Ich rolą jest oznakowanie poszczególnych pomieszczeń w biurze, też działów, lub całej siedziby na przykład w biurowcu. Idzie o to, aby klient bez problemu znalazł właściwe miejsce. Muszą być zrobione z materiałów trwałych. Ważne, żeby one też były składową identyfikacji wizualnej firmy. Na ogół wykonawca proponuje dowolny wymiar. Nowoczesne technologie wytwarzania pozwalają na osiągnięcie ciekawych wizualnych efektów, nawet kiedy użyte są tak zwykłe materiały jak polichlorek winylu czy pleksja. Tabliczki na drzwi, chociaż są pozornie drobnym elementem, powinny być wykonane precyzyjnie i z dbałością o szczegóły. Zobacz więcej na: .

Wiele firm oferuje wykonywanie szyldów. Jak zawsze, należy wybrać taką, która wykona zamówienie prawidłowo, zgodnie z naszymi oczekiwaniami, a przy tym w jak najmniejszej cenie.

About: admin