LinuxMarket

Posiadasz własny sklep internetowy? Stwórz jego regulamin

W obecnych realiach, całkiem spory odsetek naszych aktywności przetransferował się do strefy wirtualnej. Oglądamy filmy online, zdobywamy kolejnych znajomych, pracujemy, relaksujemy się.

rusztowanie na placu budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, coraz więcej przedsiębiorców przenosi tam także swoje interesy. Jeżeli jesteś personą, która ma swój sklep wirtualny, musisz orientować się jakie masz prawa oraz obowiązki.
Pierwsza kwestią, o której warto pamiętać przy zakładaniu strony, to regulamin sklepu internetowego. Będziesz mógł tam zawrzeć wszystkie swoje zastrzeżenia co do przyszłej współpracy z kupującymi. Jednak przy tworzeniu go, powinniśmy znać swoje ograniczenia. Nie powinniśmy zapominać, że prawo IT jest niżej od tego ogólnego, między innymi konsumenckiego . Dlatego nie można zamieszczać w regulaminie paragrafów niezgodnych z prawem.

Jeżeli masz ochotę dowiedzieć się więcej detali na opisywany w tym miejscu temat, to użyj strony (http://www.tdruk.pl/koszulki/koszulki-polo) zaprezentowanych w tym wpisie.

Na przykład, nie możemy zabierać prawa do zwrotu nabytego towaru klientom, gdyż polskie prawo ma na ten temat przejrzyste stanowisko. Regulamin sklepu internetowego raczej powinien odnosić się do sytuacji, na które mamy autentyczny wpływ. Możemy zamieścić tam informację na temat szacunkowych terminów dostawy, warunków reklamacyjnych, promocji. Mimo, iż wiele osób nie przegląda regulaminów, nie daje nam to pozwolenia do wykorzystywania tego faktu przeciwko własnym konsumentom. Bowiem mogą się wówczas do nas zniechęcić, a nie ma nic gorszego dla debiutującego biznesmena, niż czarny PR. Czytaj więcej i dowiedz się wszystkiego o umowie NDA : cały artykuł.

Dziecko w pieluszce

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Prawo IT to zlepek paragrafów z różnych kodeksów, które odnoszą się do strefy internetowej.

Jeżeli prowadzimy sklep online, w umieszczonym na stronie regulaminie, nie możesz naginać istniejącego prawa, jest to mocno karalne. Dlatego jeśli nie jesteśmy zaznajomieni w zagadnieniu, możemy zlecić sporządzenie regulaminu prawnikowi.

About: admin