LinuxMarket

Interesujące info odnośnie planowania zbudowania szkolnej bieżni

Podczas budowy bieżni czy boiska przy placówkach typu szkoły, domy kultury czy ośrodki sportowe warto przed przetargiem na inwestycję poszukać nieco informacji i dowiedzieć się, jak należy taką inwestycję przeprowadzić, aby nie tylko uniknąć niebezpieczeństw, ale również przyczynić się do tego, że tego rodzaju budowa charakteryzować się będzie najlepszą strukturą, dobrą dynamiką oraz świetną funkcjonalnością.

makieta przedstawiająca boisko szkolne

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com
Często ma miejsce, że szefostwo tego rodzaju ośrodków nie ma informacji o technologii takich działań, czego skutki mogą doprowadzić do sytuacji, gdy podmiot wykonujący zlecenie nie zrealizuje całego przedsięwzięcia zgodnie z najwyższymi normami jakości i wykorzysta niedoinformowanie klienta. Należy w tego typu sytuacjach zawsze kontrolować powszechnie znane standardy, aby uniknąć ryzyka, kiedy to podmiot realizujący zlecenie zastosuje słabsze materiały. Tego typu sytuacje są częste w codziennym życiu naszych miast. Niejednokrotnie słucha się o konfliktach pomiędzy zleceniobiorcą a zleceniodawcą. Takiego sytuacje możemy znaleźć nawet na własnym przysłowiowym podwórku. Wielokrotnie mamy do czynienia np. z remontem nawierzchni, po którym nawierzchnia ma wiele wad, realizacja jest kompletnie inna od początkowych planów. W naszej sytuacji, kiedy mamy do czynienia z budową bieżni szkolnej, koniecznym jest pamiętać o podstawowych aspektach tego typu inwestycji. Informacje o chemicznym składzie materiałów, z których buduje się bieżnię jest niewątpliwie informacją mało popularną.

Znamy wiele ludzi, których pasją jest sport, jednak najczęściej nie są oni poinformowani o sprawach technicznych. Nikt nie interesuje się na przykład, jaką budowę chemiczną mają komponenty wykorzystywane do budowy nawierzchni tegorodzaju.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź w poniższy link i pod nim umieszczona jest moja strona z dodatkowymi treściami na wybrany wątek.

Warto jednak pamiętać o tym, że bez tych informacji bardzo łatwo możemy zostać oszukani. Skutkiem tego może dojść do długotrwałych spraw sądowych, podczas których żadna inwestycja nie zostanie wykonana.

Szefostwo takich placówek, przy budowie boiska, czy też bieżni, koniecznie musi zapoznać się z elementami materiałoznawstwa i standardami takich inwestycji. Wiedza o tym, czym jest np. tartan (strona www tu), czy elastomer, pozwoli uniknąć ryzyka klapy przy tak dużych inwestycjach.

About: admin