LinuxMarket

Jak założyć firmę sprzątającą – praktyczne porady.

W obecnych czasach wielu właścicieli firm czy nawet zwykłe gospodynie domowe poszukują wyspecjalizowanego personelu, który pieczołowicie jak też dokładnie uprzątnie domek lub biuro.
Jeżeli nie masz pomysłu na biznes zastanów się nad otwarciem firmy sprzątającej, która w dużych miastach przynieść może istotnie duże intraty.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie masz do tej pory działalności zaś twoje finanse nie pozwolą na założenie dowolnego biznesu, musisz pomyśleć o złożeniu wniosku w PUP o wsparcie w formie jednorazowego dofinansowania na uruchomienie działalności gospodarczej. Pozwoli to pokryć wydatki związane z kupnem oprzyrządowania niezbędnego do działania firmy sprzątającej takiego jak np. myjki ciśnieniowe (myjki pod ciśnieniem – Geowell). Pamiętaj, aby nie rejestrować działalności przed pozyskaniem decyzji o otrzymaniu dotacji. Jeżeli twa prośba będzie pozytywnie rozpatrzona to wtedy będziesz musiał zameldować się do PUP celem sygnowania umowy.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło przeprowadzki wrocław cena a znajdziesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Od tej chwili ustawowo masz 14 dni na uruchomienie działalności.

kupić

Autor: Calvado
Źródło: Calvado
Przed otwarciem jednostki porządkującej, odnajdź swoją konkurencję. Dowiedz się jakie usługi posiadają w ofercie, a także ile firm tego rodzaju działa w twoim mieście. W ofercie firmy porządkującej powinny znaleźć się podstawowe usługi typu: porządkowanie mieszkań, sprzątanie biur, sprzątanie po remontach, mycie okien, czyszczenie kobierców, czyszczenie samochodowej tapicerki a także odśnieżanie (warto sprawdzić na ).

Ceny mogą być zależne od powierzchni objętej porządkowaniem innymi słowy cena za metr lub możesz wyselekcjonować opcję stawki godzinowej za pracownika. Potrzebny ci będzie profesjonalny sprzęt, np.

Jeśli chcesz zobaczyć kolejne informacje zachowane w takiej tematyce, zobacz link (http://www.tritex.pl/). W tamtym miejscu również znajdziesz coś atrakcyjnego dla siebie!

profesjonalne odkurzacze.

About: admin