LinuxMarket

W jaki sposób zwiększyć sprzedaż we własnej firmie?

Ceny rosną, pensje stoją w miejscu, a więc nie wzrastają. To sprawia, że typowy Kowalski ma trochę mniej pieniędzy do wydania. A do tego jego humor jest gorszy, toteż wydaje jeszcze mniejsze pieniądze. Co to oznacza dla właścicieli firm, których profit zależy przede wszystkim od kondycji finansowej polskich konsumentów?

wzrosty i spadki

Autor: Office for National Statistics
Źródło: http://www.flickr.com

Cóż, z całą pewnością należy skuteczniej walczyć o klientów – dobrze, lecz jak? Nie radziłbym w znacznym stopniu zaniżać cen, bo fakty są takie, że to kompletnie nieopłacalne. Tzn. być może nieco opłacalne, ale można powiedzieć, że tylko wtedy, gdy narzucaliśmy wcześniej duże narzuty. Optowałbym za tym by inwestować w marketing. Jakie metody marketingowe są w stanie spowodować spore wsparcie sprzedaży w naszej firmie? Cóż, całe szczęście, że takich rozwiązań jest całkiem sporo – zobacz .

Na przykład ważne jest to, aby nigdy nie sądzić, że programy lojalnościowe nie są opłacalne. Uważam, iż w wielu przypadkach to jest tak, że przy sensownym programie mamy okazję znacząco zyskać. Weźmy na przykład lokal z pizzą: w jaki sposób zatem w biznesie gastronomicznym mamy okazję walczyć o klienta, który nieustannie będzie do nas powracał? Cóż, np. czymś niezwykłym jest chociażby to, że w końcu można stosować kartę stałego klienta. Myślę, że to świetny pomysł!

Czyli kiedy człowiek w ciągu pewnego czasu kupi u nas pizzę – w trochę większych ilościach, najzwyczajniej dostanie jakąś zniżkę. Zniżka jest OK, ale możemy także zaoferować dla wiernego klienta bezpłatne jedzenie. Bo niby kto nie lubi jeść bez płacenia? Kiedy marże są duże, to tak naprawdę takowe metody nie są dużym kosztem. Uważam, iż przedsiębiorcy w naszym kraju nadal do końca nie wiedzą w jaki sposób dbać o klientów – to nic dobrego.

Efektywny program motywacyjny jest w stanie dać wiele zysków – trudno mieć odnośnie tego jakieś wątpliwości! Naturalnie pizzeria to tylko jeden z przykładów, w zasadzie można zastosować ową zasadę w praktycznie wszystkich typach biznesu. Sądzę, że jeśli większa ilość właścicieli firm będzie szanować swoich klientów, polska gospodarka będzie w o wiele lepszym stanie.http://ekspert-plock.pl/ biuro podatkowe płockPrzecież nie tylko ja w taki sposób rozumuję: tak naprawdę trudno myśleć, że można prowadzić interes, zwiększać sprzedaż, bez dbania o klienta.

About: admin