LinuxMarket

3 sposoby na ładną i funkcjonalną łazienkę

Aranżacja małej łazienki funkcjonalnie, a również ergonomicznie, to z pewnością nie za proste zadanie. Istnieje na szczęście wiele metod, dzięki którym nasza nieduża łazienka będzie prezentować się przestronnej, jednocześnie odnajdziemy w niej miejsce na niezbędne wyposażenie. Jednym z pomysłów jest układ dwa w jednym czyli wanna i natrysk. To bardzo dobra opcja, jak nie istnieje możliwość, ażeby wygospodarować miejsca dla dwóch łazienek w domu, natomiast chcemy posiadać jedno, jak i drugie.

umywalka

Źródło: pixabay

Dzięki takiemu rozwiązaniu, w jednej z łazienek są do dyspozycji różnorodne opcje kąpieli, a jednocześnie dużo miejsca dla innego wyposażenia, tj. owalna umywalka. Na rynku można znaleźć różnorodne typy wanien prysznicowych, tak więc dla każdego rodzaju łazienki jesteśmy w stanie znaleźć coś najlepszego. W łazience muszą znaleźć się odpowiednie meble łazienkowe, jednocześnie nie powinno być ich za dużo. (Baterie do łazienki najbardziej istotne, aby schować w nich konieczne drobiazgi. Im mniej kosmetyków do drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka będzie rzeczywiście bardziej przestronna i uporządkowana. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki i szczotki do włosów. Bardzo dobrym pomysłem będzie także “niewidoczna” szafka za lustrem albo szafka nad zabudową stelaża wc. Tego rodzaju schowek na ręczniki czy papier toaletowy jesteśmy w stanie bez problemu ukryć, jednocześnie zabudowując stelaż podtynkowy WC (zobacz także automatyczny podajnik papieru toaletowego) takim samym materiałem, z którego wykonane zostały fronty szafki.

prysznic

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji małych i wąskich powierzchni najlepszym wyjściem jest wykorzystanie kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie odpowiedniego miejsca jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku wanny. Co więcej w małych łazienkach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które idealnie umiejscowione w powierzchnię podłogi pozwalają na uzyskanie potrzebnych centymetrów w łazience. Zobacz ofertę Bridom Miejmy an uwadze, aby aranżując łazienkę korzystać wyłącznie z najlepszej jakości materiałów. Tego rodzaju na pewno dostaniemy w specjalistycznych sklepach, które mają w swojej ofercie np. wysokiej jakości baterie do prysznica.

About: admin