LinuxMarket

3 sposoby na ładną i funkcjonalną łazienkę

Aranżacja małej łazienki funkcjonalnie, a również ergonomicznie, to z pewnością nie za proste zadanie. Istnieje na szczęście wiele metod, dzięki którym nasza nieduża łazienka będzie prezentować się przestronnej, jednocześnie odnajdziemy w niej miejsce na niezbędne wyposażenie. Jednym z pomysłów jest układ dwa w jednym czyli wanna i natrysk. To bardzo dobra opcja, jak nie istnieje możliwość, ażeby wygospodarować miejsca dla dwóch łazienek w domu, natomiast chcemy posiadać jedno, jak i drugie.

umywalka

Źródło: pixabay

Dzięki takiemu rozwiązaniu, w jednej z łazienek są do dyspozycji różnorodne opcje kąpieli, a jednocześnie dużo miejsca dla innego wyposażenia, tj. owalna umywalka. Na rynku można znaleźć różnorodne typy wanien prysznicowych, tak więc dla każdego rodzaju łazienki jesteśmy w stanie znaleźć coś najlepszego. W łazience muszą znaleźć się odpowiednie meble łazienkowe, jednocześnie nie powinno być ich za dużo. (Baterie do łazienki najbardziej istotne, aby schować w nich konieczne drobiazgi. Im mniej kosmetyków do drobnych przedmiotów na widoku, tym łazienka będzie rzeczywiście bardziej przestronna i uporządkowana. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie pojemnych szuflad na kosmetyki i szczotki do włosów.

Wejdź w link i przejdź na stronę twórcy. Tam odnajdziesz wiele skrupulatnych informacji na opracowany tutaj ciekawy temat.

Bardzo dobrym pomysłem będzie także “niewidoczna” szafka za lustrem albo szafka nad zabudową stelaża wc. Tego rodzaju schowek na ręczniki czy papier toaletowy jesteśmy w stanie bez problemu ukryć, jednocześnie zabudowując stelaż podtynkowy WC (zobacz także automatyczny podajnik papieru toaletowego) takim samym materiałem, z którego wykonane zostały fronty szafki.

prysznic

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com

W sytuacji małych i wąskich powierzchni najlepszym wyjściem jest wykorzystanie kabiny prysznicowej, dla jakiej znalezienie odpowiedniego miejsca jest zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku wanny. Co więcej w małych łazienkach często odchodzi się od brodzików na rzecz odwodnień liniowych, które idealnie umiejscowione w powierzchnię podłogi pozwalają na uzyskanie potrzebnych centymetrów w łazience. Zobacz ofertę Bridom Miejmy an uwadze, aby aranżując łazienkę korzystać wyłącznie z najlepszej jakości materiałów. Tego rodzaju na pewno dostaniemy w specjalistycznych sklepach, które mają w swojej ofercie np. wysokiej jakości baterie do prysznica.

About: admin