LinuxMarket

Jakie może być ciekawe zastosowanie dronów? W czym dron pomogą na co dzień?

Dron jest czymś już powszechnym, tak wśród amatorów jak i profesjonalistów. Używa się go do najróżniejszych rzeczy i stale znajduje coraz to nowe zastosowania. To urządzenie, jakie zmieniło podejście do wielu spraw.
Nagrywanie z powietrza – nie jest czymś nowym.

panna młoda

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki dronowi można robić zdjęcia dobrej jakości sprzętem i nagrywać filmy z najróżniejszych imprez z dziedziny sportu, muzycznych czy różnych uroczystości. Już częściej na weselach zdarza się, że pamiątki pod postacią zdjęć czy filmów wykonywane są właśnie za pomocą drona zawieszonego nad głowami zaproszonych osób. Robione są w taki sposób ciekawe ujęcia. Wciąż więcej firm trudni się tego typu usługami, z tej przyczyny jest w czym przebierać.
filmowanie dronem z lotu ptaka

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawym zastosowaniem mogą być ortofotomapy z drona. To taka mapa fotograficzna z wykorzystaniem fotografii, które poddawane są specjalnemu rodzajowi obróbki. Więcej na niej widać, aniżeli na klasycznej mapie satelitarnej. Dobrze jest wymienić jeszcze inne zastosowania drona.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie interesująca? Jeśli tak, to notabene więcej zobaczysz tutaj (https://www.mercor.com.pl/pl/produkty/wentylacja-po%C5%BCarowa/centrale-zasilaj%C4%85co-steruj%C4%85ce/), który także analizuje taką sprawę.

Może on bowiem służyć do monitorowania dróg w mieście i śledzenia osób, którzy łamią przepisy. To z pewnością bardzo pożyteczny pomysł na użycie tego małego urządzenia. Gdy mowa o śledzeniu to zastąpiłby on świetnie niejeden monitoring. Tym bardziej kiedy mowa o dużej przestrzeni czy na przykład magazynach. Tego typu urządzenie może przedostać się w wiele miejsc oraz skutecznie namierzy złodziei. Dobrze jest wspomnieć też o pomyśle patrolowania plaży w czasie wakacji.

Wiadomo, że ratownik nie posiada takiego dobrego wzroku, aby móc dostrzec dobrze co dzieje się zarówno w wodzie jak i na piasku. Dlatego to urządzenie jest na pewno dobrym pomysłem.

About: admin