LinuxMarket

W których momentach dobrze jest poradzić się księgowej zatrudnionej w biurze rachunkowym?

Każdy zna przysłowie, iż nieznajomość prawa szkodzi. Oczywiście jest ono prawdziwe, lecz są takie sfery życia, szczególnie takie jak zdobycie pierwszej pracy, wypłata pensji lub urlop wychowawczy czy ”tacierzyński”, które szczególnie warto skonsultować z kimś z dużą wiedzą z tych dziedzin, by nie być oszukanym lub żeby domagać się swoich praw z pełną świadomością tego, co się nam należy.

Przede wszystkim porada księgowej może przydać się gdy stanie przed nami wyzwanie, jakim jest samodzielnie prowadzona działalność gospodarcza – Zdobądź więcej info. Oczywiście internet pełna jest informacji poradnikowych, nowości i plotek powiązanych z zakładaniem i prowadzeniem

dokumentacja firmy

Autor: Flazingo Photos
Źródło: http://www.flickr.com

działalności (zwłaszcza, kiedy zgłoszenia można dokonać internetowo). Jednak na osoby, które wykonały wszystkie formalności i zaczęły pracę na własny rachunek, czeka sporo nowych sytuacji, w których trzeba umieć sobie radzić. Niezmiernie ważne jest także to, by nie stracić głowy kiedy coś stanie się nie po naszej myśli.

Jeśli własna działalność zakładana jest przez kobietę, warto dopytać o takie rzeczy jak przysługujący urlop wychowawczy kontynuuj albo możliwość zawieszenia działalności na czas zwolnienia od lekarza. Jeżeli jesteśmy młodym biznesmenem i chcielibyśmy zatrudniać pracowników, zastanówmy się, w jaki sposób ma przebiegać proces rekrutacji i selekcji oraz poprośmy biuro rachunkowe o przygotowanie albo pokazanie źródła wzorów pism takich jak umowa zlecenie, umowa o pracę, wypowiedzenie umowy o pracę czy druk delegacji. Kiedy będziemy zatrudniać personel czy podpisywać umowy z partnerami biznesowymi, wypadniemy profesjonalnie kiedy przedłożymy profesjonalnie opracowane dokumenty, nawet jeśli byłoby to wypowiedzenie umowy o pracę – ta strona. Jeżeli chodzi o podatki czy ZUS-y – tu także podpowiedź księgowej z biura może być nieoceniona.

Nie ma wątpliwości, że zawsze lepiej wcześniej zapłacić za poradę księgowego albo prawnika, niż płacić za błędy popełnione przez niewiedzę czy przez niedoinformowanie. Zwłaszcza, kiedy jesteśmy początkujący na rynku pracy, szukamy stabilnego miejsca pracy czy też nie całkiem orientujemy się w zagadnieniach z zakresu prawa pracy itp.

About: admin