LinuxMarket

Co zrobić, jeśli ktoś zaginie?

Moment, kiedy dowiadujemy się, że cokolwiek jest nie w porządku, iż bliska nam osoba mogła zaginąć, jest kluczowym. Aczkolwiek wydaje się to nadzwyczaj trudne, powinniśmy uchować zimną krew oraz zabrać się do działania.

koparka

Autor: Simon Bierwald
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsze co robimy to badamy rzeczy osobiste, co zaginiony zabrał ze sobą a co zostawił w domu. Sprawdzamy telefon (jeśli nie został zabrany przez zaginionego) ostatnie połączenia oraz sms-y w następnej kolejności punktu gdzie nasz bliski mógł bawić, dzwonimy po szpitalach jak też znajomych. Zgłaszamy zdarzenie na policję, najrozsądniej zabrać z sobą ostatnie w miarę ważne zdjęcie osoby zaginionej. Nie musimy czekać 24 godziny, by zgłosić zaginięcie, możesz zrobić to zaraz, a funkcjonariusz policji ma obowiązek takowe zawiadomienie przyjąć tak samo jak zagubienie dokumentów – . Funkcjonariusz policji musi również wydać poświadczenie potwierdzające, iż zaginięcie pozostało zgłoszone, będzie Wam ono konieczne gdy potrzebujecie prosić o wsparcie inne organizacje wspierające poszukiwania.
Należy pamiętać, iż im szybciej zareagujemy tym ogromniejsza jest szansa na szybkie odnalezienie.

Kiedy przeczytasz już niniejszy artykuł, to dodatkowo zobacz także co zawiera rekomendowana strona (http://www.mikolaje.pl/firma/onas.html), gdyż opisuje ona podobnie zajmujące sprawy.

Zaginięcia zagraniczne również sygnalizujemy na policję w swoim miejscu zamieszkania. Należy to zrobić jak najprędzej, dobrze jest również poszukać na własną rękę organizacji w tym państwie w którym nasz bliski zaginął, aby nagłośnili zniknięcie. W każdym kraju są takie organizacje, które pomagają całkowicie za darmo, sami robią plakaty, udostępniają w mediach a także są w ciągłym kontakcie z miejscową policją.

Meldując zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą wiedzę (o ile taką posiadamy) o osobie zaginionej należy wyjawić, dlatego że to wszystko jest niezmiernie ważne i ma na celu prędkie odnalezienie. Odnajdź w necie rejestr osób zaginionych (wiecej o rejestrze osób zaginionych) po czym umieść tam godność naszego zaginionego krewnego.

About: admin