LinuxMarket

Jak dziś można stać się jubilerem?

Bez kategorii
Dzisiaj dużo młodych ludzi porzuca rzemieślnicze zawody, żeby ukończyć wyższą uczelnię. Nie należy jednak się obawiać, że jubilerów zabraknie, gdyż wyroby biżuteryjne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno tych, którzy je nabywają i twórców.

tatuaże

Źródło: pixabay.com
Ci, którzy zatrudniają jubilerów zazwyczaj oczekują wykształcenia specjalistycznego, lecz co jest bardzo interesujące, jubiler to może być tego typu osoba, która uczyła się samodzielnie sposobów produkcji biżuterii. Bardzo wiele policealnych placówek organizuje kursy dla osób, które pragną się wyuczyć jubilerstwa. Każdy jubiler chce udokumentować swoją wiedzę oraz umiejętności. Może także skończyć wyższą szkołę na wydziale projektowanie biżuterii lub wzornictwo. Jeśli młody człowiek przez co najmniej trzy lata odbywa praktykę w profesji jubilera, wtedy ma możliwość podejść do egzaminu czeladniczego. Po następnych dwóch latach zdawać może test mistrzowski. Te egzaminy są przeprowadzane przez Izbę Rzemieślniczą. Jubiler powinien mieć właściwe wyczucie, charakter oraz smak. Jeżeli nie będzie posiadał ręcznych umiejętności, ciężko będzie robić mu śliczną biżuterię.

Zapraszamy – naciśnij tutaj koszulki z nadrukiem własny projekt i przeloguj się na inną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeżutkie oraz interesujące wiadomości.

Także powinien posiadać niezwykle bogatą wyobraźnię. W pierwszej kolejności powinien widzieć w głowie to, co przedstawić będzie chciał w swoim projekcie. Niezbędny jest tu również dobry wzrok i zręczność. Jubiler przeważnie pracuje na niewielkim materiale i małe ma pole do manewru.

Jubilerzy niezwykle wielokrotnie swe produkty sprzedają do sklepów z biżuterią. Duża część mistrzów oraz czeladników otwiera swoje punkty. Wymaga to od nich bardzo właściwej organizacji, umiejętności prowadzenia swej działalności i obsługiwania klienta. Obowiązek jubilera to także może być rozpoznawanie kamieni szlachetnych oraz obrabianie tych kamieni. Do pracy jubilera także należy sporządzanie stopów metali oraz określanie jaką próbę ma dany stop. Zakład złotniczy również może zajmować się skupem złomu metali szlachetnych. Jubiler własny zawód wykonuje w pracowni złotniczej, w której zatrudnia jubilerów.

Może on również uruchomić sklep złotniczy, którego obowiązek to będzie nie jedynie sprzedaż towarów złotniczych, lecz także przyjmowanie zamówień oraz zleceń na naprawę, przerób i wytwarzanie wyrobów biżuteryjnych.

About: admin