LinuxMarket

Kiedy udać się do laryngologa i kiedy zalecane jest zapisać się na wizytę?

Laryngolog to lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń gardła, krtani jak też uszu. W skład jego kompetencji przynależy także terapia schorzeń w obrębie ślinianek a także zatok przynosowych.
Cała nazwa specjalizacji to otolaryngologia, ale nazwa jest tak długa, że zarówno chorzy, jak również lekarze używają formy skróconej: laryngologia.

stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
lekarstwa

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dieta dla maturzysty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Do medyka laryngologa można udać się, jeżeli cierpisz na długotrwałą chrypkę (utrzymującą się dłużej aniżeli dwa tygodnie) – przewlekły katar, duszność, boleści w odcinku krtani oraz gardła. Laryngolog Poznań pomoże Ci także, gdy doświadczasz bezdechów podczas snu. Takie schorzenie, chociaż pozornie niegroźne, może pozbawić Cię życia. W czasie snu, kiedy Twe mięśnie są luźne, może dochodzić do zapadania się ścianek gardła, wskutek czego tlen nie może się przedostać do dolnych partii układu oddechowego . Wywołuje to niedotlenienie mózgu. Reakcją na niedotlenienie będzie wybudzanie się ze snu. Kiedy zdarzenia takowe mają miejsce kilka razy w przeciągu nocy, o brzasku budzimy się niewyspani jak też bardziej utrudzeni aniżeli przed położeniem się do łóżka. A w efekcie cierpimy na zaburzenia koncentracji i chorujemy na choroby układu krążenia. Obturacyjnemu bezdechowi sennemu służy otyłość oraz jest to zasadniczy, i najistotniejszy element ryzyka (polecam tego laryngologa).

Schorzenia laryngologiczne maluchów są absolutnie inne niż dorosłych – maluchy rzadziej niż dorośli chorują na nowotwory, a na przykład nowotworów krtani, praktycznie się u nich nie napotyka. Jednak schorzenia dzieci są na tyle specyficzne, iż wymagają one profesjonalisty, jaki wspaniale zna ich etiologię, specyfikę jak też terapię.

About: admin