LinuxMarket

Zarządzanie poprzez cele i procesy biznesowe – a więc, dwie metody pędzące całkowitą parą

Zarządzanie przez cele oraz procesy biznesowe to dwa rodzaje metod, które to używamy najbardziej często w naszej osobistej firmie. Na jakiej zasadzie one jednak polegają? Tego się dowiesz z naszego felietonu!

procesy biznesowe

Autor: Ano Lobb
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz felieton zaczniemy od procesów biznesowych. Proces biznesowy (w inny sposób metoda biznesowa), to powiązane ze sobą działania, a także zadania, które to powinny rozwiązać nasz własny problemik wewnątrz firmy, albo doprowadzić do jakiegoś konkretnego efektu. Procesy tego typu, zazwyczaj bywają opisywane tak przezywanym „schematem blokowym”. Istnieją trzy rodzaje procesów biznesowych: proces zarządczy, mechanizm operacyjny, a także proces pomocniczy. W ogólnym założeniu proces biznesowy wynika z zapotrzebowań klientów, a jego efektem końcowym powinno być zaspokojenie jego (klienta bądź klientów) potrzeb. Powstało parę cech, które bywają wymagane w procesie biznesowym, a bywają to: Definiowalność, Uporządkowanie, Klienci, Powiększanie wartości, Osadzenie, oraz nie słabiej istotne Wielofunkcyjność.

Zrób krok do przodu oraz sprawdź co posiada proponowana strona www (http://www.gabinet-dietetyczny.pl/) – odnalezione na niej dane pochłoną Cię zupełnie, ponieważ są interesujące.

Zerknijmy w tej chwili na drugą metodę, czyli…

Metoda Zarządzania, którą to bywa zarządzanie przez cel, może polegać na założeniu, iż o najważniejszych s[prawach związanych z przedsiębiorstwem, tego przedsiębiorstwa wynikach, zależy motywacja, inicjatywa i aktywność jego pracowników.

Pomysłem przewodnim zrządzania przez cele (z języka angielskiego: „Management by Objectives”, podsumowując krótko „MBO”), bywa skoncentrowanie się na wspólnym, w relacji przełożeni a także podwładni, ustaleniu kwestii upragnionych mierników końcowych, a także wspólnych okresowych przeglądań, wraz z ocenianiem otrzymanych rezultatów.

About: admin