LinuxMarket

Wielkoformatowe ekrany wyświetlające reklamy w mieście- w jaki sposób odmieniły miasto?

Wielkoformatowe telebimy, widoczne w niemal każdym większym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a nawet w domach handlowych. Stają się przymiotem i cechą rozpoznawalną nowatorskich miast.

Kto z nas nie kojarzy znanego placu w Stanach Zjednoczonych- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przez niego dzień i noc ferii odcieni, chwytliwych mott i znaków kuszących nas do kupna nowego, rewolucyjnego wyrobu. To właśnie telebim stał się współcześnie immanentną częścią wystroju miast.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze tego rodzaju są szczególnie wygodne- zapewne dlatego osiągnęły dużą popularność. Są one wytwarzane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy poszczególny ekran LED taki jak tu, można łączyć ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tu jedynie o powierzchniach płaskich. Wyświetlacze można składać ze sobą na obiektach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą niektórzy- ale w czym one niby są lepsze od standardowych billboardów? Przecież na tamtych też można pokazać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. Jasne, jednak na tradycyjnej tablicy nie pokażemy ruchu, nie posłużymy się w naszej reklamie animacji – niczym znana wszystkim reklama w telewizji.

Poza wieloma zaletami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą przyjąć za niedogodności. Najbardziej wyraźne ukazują się po zachodzie słońca- chodzi o niezwykle intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać wyrazisty obraz w trakcie dnia, jego moc świecenia musi być trochę większa, niż w, chociażby, telefonach komórkowych.

Doprawdy spodobał Ci się nasz wpis? Bardzo nas to cieszy. W takim razie namawiamy do kolejnych wątków – po prostu kliknij w link.

Wie o tym praktycznie każdy, kto podejmował próby w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu. To co potrzebne w dzień, po zmierzchu może powodować, że ekran umieszczony przy szosie będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub wygodę podróżowania.

Prawo zostało już pod tym względem ukonkretyzowane i zaznacza gdzie i w jakich odległościach wolno jest stawiać tego typu reklamy. Ale może to i dobrze, że są jasne, w środku nocy ekran nadprogramowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej kolorowe.

About: admin