LinuxMarket

Jeśli wybierasz się na polowanie, nie możesz zapomnieć o dobrej odzieży myśliwskiej

Bez kategorii
Myślistwo jest dość popularną formą hobby wśród Polaków, nie powinna dziwić zatem obecność wielu sklepów proponujących odzież i akcesoria myśliwskie. Należy bowiem wspomnieć, że wyjazd myśliwski wymaga odpowiedniego przygotowania, a odzież myśliwska jest tutaj ważnym elementem.

Od jej optymalnego zakupu zależne jest bezpieczeństwo myśliwych, ale również wygoda podczas długich eskapad po lesie.

oryginalna odzież dla myśliwych

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com

Wygodne obuwie są bardzo ważne

Właściwie dobrane obuwie to bardzo istotny szczegół w garderobie każdego polującego. Buty muszą okazać się solidne, wytrzymałe, wyprodukowane z dobrego materiału i wodoszczelne. Warto wspomnieć, że polowanie wymaga poruszania się po zagajnikach oraz często podmokłych okolicach. But powinien więc okazać się idealny w kwestii dopasowania wielkości stopy, aby nie uciskał ani nie stał się nazbyt luźny. Świetnym pomysłem okaże się zakup butów, które usztywnią kostkę, ponieważ w nich niestraszne staną się dziury oraz koleiny.

Odzież w przeróżnych kolorach

Odzież myśliwska dostępna jest w przeróżnych odcieniach, dotyczy to zarówno spodni, kurtek, jak i nakryć głowy. Część myśliwych decyduje się na nabycie odzieży w kolorach kryjących, bo dzięki nim mają szansę niepostrzeżenie obserwować ptaki.

Dzika przyroda

Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com

Ale warto zaopatrzyć się także w część garderoby w jaskrawym kolorze, który pozwoli pozostałym polującym rozróżnić towarzysza od poszycia i zmniejszy groźbę postrzelenia. W przypadku polujących kluczową częścią odzieży jest kurtka myśliwska. Okrycia wierzchnie dla myśliwych występują w wielu fasonach i barwach, lecz każda z nich musi charakteryzować się wspomnianymi cechami: okazać się nieprzemakalna, zabezpieczać przed wiatrem i chłodem, a jednocześnie dawać noszącemu swobodę ruchów.

Wybór odzieży jest rzeczywiście istotny

Chociaż może się wydawać, że sprawunek odzieży myśliwskiej jest bardzo prosty, należy tej kwestii poświęcić więcej uwagi, by po fakcie być na pewno zadowolonym. Od kupionych części garderoby zależy bezpieczeństwo, komfort, jak również zdrowie polującego. Polowania odbywają się w bardzo zróżnicowanych warunkach zewnętrznych, zatem nietrudno przemoknąć, wychłodzić się, czego następstwem może być choroba. A jeżeli kupi się odzież źle uszytą, za dużą lub za małą, zadowolenie z polowania się nie zjawi.

About: admin