LinuxMarket

Artystyczne kowalstwo – czym tak właściwie jest ten fach?

Kowalstwo artystyczne należy do dziedziny rzemiosła artystycznego, w którym przedmioty użytkowe lub też ozdobne kuje się z żelaza. Przedmioty te mają zwykle charakter dekoracyjny oraz użytkowy. Kowalstwo artystyczne sięga swoją historią bardzo daleko. W starożytności stosowano już techniki kucia na gorąco. Później w wiekach średnich było to zajęcie przede wszystkim mnichów, którym w tym celu budowano specjalnie przeznaczone do tego typu działań pracownie. Mnisi wyrabiali rozmaite okucia skrzyń oraz okucia drzwi.

ozdobne balustrady

Autor: Alf Melin
Źródło: http://www.flickr.com
W średniowieczu głównymi motywami ornamentacyjnymi w przedmiotach produkowanych tą techniką były motywy roślinne.

Publikowany artykuł całkowicie Cię wciągnął? Jeżeli tak, to zafascynuje Cię również pomocna strona, która zawiera zbliżone informacje.

W miarę upływu czasu zaczęły się pojawiać motywy zwierzęce oraz heraldyczne. Poza poszerzeniem się tematyki zwiększyła się także ilość produktów wykonywanych w ten sposób. Produkowano teraz latarnie z żelaza, a ponadto kuto kraty okienne oraz wiele innych.

Jeżeli bez zadowalających efektów szukasz równie nieszablonowego serwisu, to zalecamy tę stronę (www.artimbo.pl/altany-drewniane,g19.html) – przekonasz się, on także jest bogaty w tego rodzaju informacje.

Przez stulecia zajęcie to ewoluowało i ciągle się rozwijało. Przyszedł czas, że wytarzać zaczęto także przedmioty, które zaliczyć należy do dziedziny sztuki użytkowej, były one bardzo dobrze wykonane oraz posiadały cechy przedmiotów artystycznych (kontynuuj). W chwili obecnej również zawód ten jest bardzo szanowany i mamy wiele małych pracowni, które realizują tego typu zamówienia.

Obecnie produkty tego typu zalicza się zwykle do dziedziny sztuki użytkowej, cechuje je oryginalność oraz duże walory estetyczne.

Oprócz produkcją rozmaitego typu krat i bram, pracownie takie tworzą również rzeczy lżejsze i mniejszych wielkości, takie jak świeczniki czy ramki obrazów. Pracownie te oferują nam obecnie bardzo rozmaite wzory, często wyszukane i wyjątkowe. W produktach tego typu można dostrzec swoistą tęsknotę za dawnymi czasami. Można powiedzieć, że z jednej strony wyrażają tęsknotę za dawną sztuką rzemieślniczą, z drugiej są zrobione z twardych materiałów i stają się symbolem wieczności oraz solidności.

W ofercie tego typu zakładów znajdują się również wyszukane i wyjątkowo ukształtowane poręcze schodów, krzesła, ławki, lub po prostu elementy ozdobne (skontaktuj się).

About: admin