LinuxMarket

Robienie zdjęć to niezwykła pasja wielu ludzi

Bez kategorii
Co spowodowało, że robienie zdjęć to obecnie ogromna pasja sporej części ludzi? Jasne, to nie jest tak czy siak większa nowość, lecz z pewnością ostatnimi czasy fotografów działa sporo większa liczba, niźli kiedyś. Zwróćmy uwagę, iż w wielu przypadkach tworzenie zdjęć tak jakby staje się całym naszym żywotem.

aparat

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy, że chociaż wydaje się nam, iż każdy może być solidnym fotografem, przecież to zwykłe rzemiosło, to jednakowoż zapamiętamy jedno: jest bardzo duża różnica między porządnym zdjęciem, a takim, które jest wyłącznie jednym z milionów. Musimy doceniać więc fotografię, bo to najprawdziwsza sztuka. To naprawdę nie jest przesada, chociaż w istocie to bardzo subiektywna opinia.

Jak zostać porządnym fotografem? Bardzo trudne pytanie, bo należy zadać sobie zasadnicze pytanie: czy jesteśmy osobami, które poczuły fotografię. Mocno realne, że w istocie mamy nieprzeciętny talent, swoistą smykałkę do tworzenia niestandardowych zdjęć, ale to także bardzo subiektywna myśl. To co niewątpliwie jest czymś obiektywnym to na pewno to, iż w sumie bez solidnej lustrzanki ciężko zrobić fajną fotkę. Choć lustrzanka na samym początku swojej przygody z robieniem zdjęć jest ogólnie kiepskim rozwiązaniem, bo zapewne nie jesteśmy jakimiś baronami finansowymi, a solidna lustrzanka zbyt tania nie jest.
Generalnie to jest tak, że choć można podać sporo bardziej ekspensywne finansowo pasje, to jednakowoż bądź co bądź bardzo często faktycznie będziemy mieli spore kłopoty z tym by zakupić aparat, obiektywy, różnego rodzaju akcesoria takie jak chociażby karta pamięci o większej objętości. Na szczęście są relatywnie ekonomiczne substytuty, zatem zapewne poradzimy sobie z zakupem sprzętu wymaganego do fotografii.

aparat

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

A przynajmniej bądźmy dobrej myśli. Praktycznie każdy człowiek ma możliwość robić udane zdjęcia, najważniejsze jest to by codziennie ćwiczyć, a zapewne pozytywne efekty nadejdą naprawdę błyskawicznie. Będzie wspaniale jeżeli pewnego dnia najzwyczajniej tworzone przez nas zdjęcia zostaną nazwane przez kogokolwiek sztuką. Bo jakby nie patrzeć fotografia fotografie na pomnik fotoporcelana to sztuka…

About: admin