LinuxMarket

Mało tradycyjny skarb alchemików, czyli w poszukiwaniu prefabrykatu idealnego, który mógłby zastąpić kamień filozoficzny

Bez kategorii
Dawni sztukmistrzowie, nazywani również alchemikami, koncentrowali się w swoich badaniach naukowych nad jednym zasadniczym wątkiem. Mianowicie, ich wielkim marzeniem było odkrycie tzw. kamienia filozoficznego. Ta słynna substancja, znana też pod nazwą xerion, miała niezwykłą moc: zamieniała metale w złoto. I chociaż że takie poszukiwania spełzły na niczym, to do dzisiaj w literaturze i sztuce daje się dostrzec echa tych jakże usilnie prowadzonych prac badawczych.

dostawca drukarek 3d drukarki3d.pl

Autor: Kashif Pathan
Źródło: http://www.flickr.com
Można byłoby zaryzykować stwierdzenie, że pokłosiem tych dawnych wysiłków są współczesne badania nad idealnym materiałem. Razem z rozwojem technicznym rośnie zapotrzebowanie na surowce, które nie zmieniają jakiegokolwiek pierwiastka w drogocenny kruszec, ale pełnią rolę czysto użytkową. Spróbujmy zatem opisać taki idealny materiał.

Wydaje się, że zapewnienie sobie krociowych dochodów wcale nie zależy od liczby sztabek złota zdeponowanych w prywatnym sejfie. Na potwierdzenie przytoczmy jeden fakt: Bill Gates jest teraz najbogatszym człowiekiem na świecie, a swoje bogactwo zawdzięcza wynalezieniu systemu operacyjnego, którego używają miliny mieszkańców różnych państw. Sekretem tak wielkiego sukcesu jest więc pomysł, który spodobał się ogółowi społeczeństwa, a dodatkowo okazał się bardzo funkcjonalnym.

Czy rozważana tematyka żywo Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://www.ha-dwa-o.pl/produkty/fertygacja) inne teksty.

A wracając do tematu, co i rusz słyszymy o odkryciu materiałów, które cechują się niesamowitymi właściwościami. A dodatkowo istnieje wiele prawie doskonałych prefabrykatów (np. materiał peek), lecz o ich istnieniu wie tylko garstka inżynierów – zobacz polecany materiał peek.

Maszyna produkcyjna

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonały surowiec to taki, który wykazuje się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz działanie środków chemicznych. Musi być oczywiście solidny, a zarazem plastyczny, gdyż wtedy nietrudno będzie uformować z niego pożądane bryły. Do tego rejestru należałoby jeszcze dopisać szereg parametrów, które są znane chyba jedynie ekspertom z zakresu wytrzymałości materiałów. Do rzeczonych własności z pewnością wliczymy stabilność wymiarową albo współczynnik tarcia. Takie parametry zwykłym obywatelom zupełnie nic nie powiedzą, ale osobom znającym się na nowoczesnych technologiach, to i owszem. Precyzyjne dane na temat konkretnego materiału są bardzo ważne – zweryfikowanie parametrów pozwoli dobrać stosowny rodzaj prefabrykatu. I tak np. materiał peek można użyć w procesie produkcji kół zębatych – sprawdź stronę .

About: admin