LinuxMarket

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę kupując obuwie? Jakie rodzaje obuwia powinniśmy kupować, co jest najważniejsze?

Chcielibyśmy być modni i nie ma w tym nic złego, lecz czasami w pogoni za modą możemy przesadzić i zafundować na przykład naszym stopom istne tortury. Tak się dzieje, kiedy kupujemy obuwie tylko pod kątem trendów, a nie komfortu dla naszych stóp. Rezultatem noszenia niewygodnych i niezdrowych dla stóp butów będą na przykład halluksy. Dlatego też troszczenie się o stopy jest inwestycją na przyszłość. Choroby stóp bezpośrednio mogą przełożyć się na nasze zdrowie, także kręgosłupa, więc jak widać dobór odpowiedniego obuwia jest niezwykle ważny.

obuwie sportowe

Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Moda jest czymś ważnym, ale kupując buty pamiętajmy, iż powinny być wygodne oraz dopasowane zgodnie z przeznaczeniem. Przy doborze różnych butów obowiązują inne kryteria, o innych więc rzeczach trzeba myśleć, kiedy dobieramy obuwie damskie puma, o innych, gdy chcielibyśmy zakupić buty zimowe – o butach na zimę. Identycznie trzeba powiedzieć, jeśli kupujemy obuwie dla dzieci, ponieważ stopa dzieci stale się zmienia, więc odpowiednie buty będą miały na nią ogromny wpływ.

Odpowiednim obuwiem można wyprofilować stopę, jak również niestety też zdeformować. Jeżeli takie zniekształcenia się pojawiły, to można ograniczyć ich rozwój oraz zmniejszyć dyskomfort przy chodzeniu – rzecz jasna dobraniem dobrego obuwia. Buty powinny być dopasowane, aby umożliwić swobodne ruszanie palcami oraz aby do wnętrza dopływało powietrze. Dobrych butów nie powinno się w sumie czuć na stopach. Muszą chronić przed urazami jak i wychłodzeniem w zimniejsze dni. Wyściółka musi pochłaniać wilgoć i umożliwiać stopie oddychanie. W takiej sytuacji noga się nie spoci. Ważna będzie tu też podeszwa, ta z elastycznego tworzywa amortyzuje wstrząsy, zaś miękka cholewka nie zaburzy krążenia krwi.

Te dla 2 i 3-letniego dziecka muszą być o pięć – sześć milimetrów dłuższe niż stopy, dobrze by posiadały okrągłe noski, aby palce miały miejsce. Konieczna jest cholewka, jaka będzie zakrywać kostkę. Najbardziej odpowiednie będą buciki sznurowane. Nie ma sensu natomiast nabywać półbutów, gdyż zdeformują stopę, wpłyną też na wykoślawienia kolan. Na lato trzeba wybrać sandały, których paski zapinają się nad stawem skokowym, z profilowaną podeszwą i wyrobioną piętą. Te właśnie sandały, jak również inne rodzaje odzieży, jak ponczo męskie czy damskie jest sens nabywać w profesjonalnych punktach, jest wtedy pewność, że nasz zakup będzie bardzo dobry – sandały na

About: admin