LinuxMarket

Modne obuwie – etykietą mężczyzny

Mój dziadek Władysław mówił, że „Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jakie buty nosi”. Nie chodziło mu o – jakbyśmy to dziś wyrazili – „firmówki”, bardziej o to w jakim stanie właściciel swe obuwie utrzymuje. Niezależnie od tego czy były to męskie buty wizytowe czy też zwyczajne robocze, buty mojego dziadka zawsze były czyste i gdy była taka potrzeba zapastowane. Nawet w największe śniegi czy błota po powrocie z pracy lub spaceru, nie ważne jak był zmęczony, pastował codziennie swoje męskie buty zimowe.

Gdy byłem dzieckiem zawsze dziwiła mnie aż taka dbałość o obuwie. Teraz sam dobierając obuwie do stroju zwracam uwagę na stan butów. Nie jestem tak restrykcyjny jak mój dziadek. Zdarza mi się po powrocie z wycieczki pozostawić zabłocone zimowe obuwie męskie. Staram się jednakże pojąć zwyczaje mego dziadka.

Przede wszystkim faktycznie pięknie wyglancowane obuwie bardzo dobrze się prezentuje i tak samo jak ładny zegarek (rarist.pl – zegarek tudor) zadaje człowiekowi szyku. Przez to dodaje nam śmiałości, która może przydać się nam w prawie wszystkich sytuacjach, przede wszystkim zawodowych. Jakoś nie wyobrażam sobie bankowca, księgowego czy prawnika w zaniedbanych butach. Modne buty wizytowe mają to do siebie, iż mogą popsuć najbardziej dopracowany imaż jeśli będą podniszczone albo zwyczajnie nie zupełnie czyste. I nic wówczas nie pomoże nawet najmodniejszy strój wizytowy czy droga biżuteria, niewyczyszczone buty i tak przyciągną uwagę i cały efekt zostanie zaprzepaszczony.

Nie trzeba nikogo przekonywać jak istotne jest dbanie o schludny wygląd w życiu prywatnym. Nikt rozważny nie uda się przecież do cioci na rodzinne przyjęcie czy też randkę w źle wyczyszczonych butach, choćby z powodu szacunku dla gospodarza lub też naszych gości (zależnie od tego kto u kogo gości).

About: admin