LinuxMarket

Jak w ostatnich latach rozwinął się rynek kurierskich przesyłek, jakie możliwości mają aktualnie klienci.

W ostatnich latach niesamowicie rozrosły się na naszym rynku firmy kurierskie. W dużej mierze jest to rezultatem bardzo dużej popularności internetowych zakupów, stanowiących coraz większą część całościowego handlu.

jakość

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Klienci ogromnie polubili taką formę zakupów, ponieważ są niezwykle wygodne i w wielu przypadkach także znacznie tańsze niż w placówkach tradycyjnych. A że takie zakupy będą musiały w jakiś sposób dotrzeć do końcowego odbiorcy, to tu właśnie jest miejsce dla kurierów. W ostatnim czasie bardzo podniósł się standard ich usług, obecnie standardem jest przykładowo dostarczenie następnego dnia roboczego. Duża konkurencja wymusiła również znaczne obniżki w cennikach, obecnie bez problemów można wysłać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy zapłacą jeszcze mniejsze kwoty.
Firmy najczęściej mają podpisane dłuższe umowy na obsługę wysyłek, dzięki czemu otrzymać mogą bardzo atrakcyjne ceny. Trochę inaczej będzie przy klientach indywidualnych, lecz i tu bez problemów da się znaleźć taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem przykładowo będzie broker kurierski, działa on na zasadzie pośrednika, proponując usługi kilku firm kurierskich – . Dzięki temu po pierwsze może zaoferować dużo korzystniejsze ceny niż są w oficjalnym cenniku, a dodatkowo można porównać poszczególne oferty i wybrać najkorzystniejszą.

W przypadku firm coraz popularniejsze zaczynają także być przesyłki paletowe – cennik przesyłek paletowych. Mają one tę zaletę, że palety mają określony standard, tak więc wygodnie się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza końcowemu klientowi.

About: admin