LinuxMarket

Jak nauczyć się włoskiego? Porady dla początkujących.

Bez kategorii
Chcesz opanować język włoski, lecz obawiasz się, że siedzenie nad słownikiem szybko Cię znudzi. Przedstawiamy kilka wskazówek jak nauczyć się języka włoskiego.
Oczywiście metodą na naukę języka jest wyjazd – jeden dłuższy albo wiele krótkich, regularnych.

sala na kurs językowy

Autor: Shane Global
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjazd warto wcześniej poprzedzić bazą gramatyczną, znajomością podstawowego słownictwa oraz zasad wymowy. Wówczas możemy jechać do Włoch, czytać, słuchać, rozmawiać. Warto również wykorzystywać swoje znajomości. Jeśli mamy przyjaciela Włocha bądź kogoś kto doskonale posługuje się włoskim językiem, poprośmy go, aby pisał do nas smsy oraz poprawiał nasze błędy w odpowiedziach. Ten kto uczy się na kursie wcale nie ma gorszych szans. Profesjonalna szkoła języka włoskiego to również dobry. Jeżeli wybierzemy szkołę języka włoskiego to jest duże prawdopodobieństwo, iż nauczyciel lepiej nas nauczy, przez co będziemy lepiej pisać oraz poznamy bardziej standardowe słówka, w przypadku, gdy znajomy uczy nas dialektywnych wariacji.

Jeśli nie mamy okazji wyjechać, a w naszym otoczeniu nie mamy nikogo kto zna włoski, ale będziemy uczęszczać na kurs to być może na początku będziemy mówić wolniej, lecz za to poprawniej. Ponadto, poznamy słownictwo z większej ilości dziedzin, przez co będziemy mogli porozmawiać na wiele tematów, jednak jeżeli tryb kursu na to pozwala lub Chrześcijańskie Placówki im. Króla Dawida poznań mamy lekcje indywidualne to najlepiej naukę słów ograniczyć do takich, które są nam najbliższe. Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, ale również dużo mniejsze miejscowości oferują naprawdę dobre szkoły, gdzie włoski wykładany jest na wysokim poziomie a do tego nauczany w dość przystępny sposób- kliknij po źródło.

Trzeba mieć na uwadze, że bez względu na to czy uczymy się sami w domu czy uczęszczamy na kurs, powinniśmy robić zdecydowanie więcej niż w podręczniku czy na lekcji.

Możemy na przykład prowadzić kalendarz, a później dziennik we włoskim języku. Na początku mamy niewielki zasób słów i nie znamy także dokładnie zasad konstruowania poprawnych zdań, jednakże podstawy wystarczą, aby zanotować w kalendarzu “spotkanie z Tomkiem” bądź “fryzjer o czternastej”.

About: admin