LinuxMarket

Odbiory mieszkań są nieuchronne

Jeśli zdecydujemy się na wykupienie mieszkania od dewelopera, to z pewnością z uwagą śledzimy to co wydarza się na budowie, następne piętra budowania naszego budynku, jego tynkowanie, ogradzanie i wykańczanie. Kiedy już od kilku dni nie dostrzegamy robotników na placu, to zaczynamy się stresować, iż nasze mieszkanie stoi puste, a my przecież już pragnęlibyśmy do niego dostać się oraz zabrać się za jego urządzanie, tak żeby jak najszybciej tam się wprowadzić. Każdy dzień wyczekiwania zdaje nam się straconym czasem i marnowaniem nasze mieszkania. Mimo wszystko w taki sytuacjach wszystko powinno mieć swoją kolejność.

Odbiory mieszkań są bardzo ważne

odbiór mieszkania

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli kończy się budowa (przekładki) bloku i wszystko, co powinno zostać wykonane zostało już wykonane, przychodzi czas na odbiór mieszkania. W pierwszej chwili muszą być one sprawdzone przez ekspertów, przez kominiarza, który obejrzy czy wszędzie są prawidłowe ciągi, tak byśmy w razie czego się nie zaczadzili, przez nadzór budowlany, który obejrzy, czy wszystko jest przeprowadzone w odpowiedni sposób, a co się z tym łączy, czy budowla nie runie przy pierwszym podmuchu i czy mieszkając tutaj nie narażamy własnego życia. Na dodatek należy wspomnieć, że kiedy będzie winda, to ona też musi być sprawdzona, by wszyscy posiadali świadomość, że nie spadnie, kiedy mieszkańcy zaczną do niej wsiadać. A iż te kilkanaście osób wymaga trochę czasu na sprawdzenie wszystkiego, to niestety ale powinno to trwać.

Mieszkańcy także zrobią odbiór
Jeżeli wszystko jest już obejrzane przez ekspertów, nadchodzi moment, w której właściciele dostają klucze do swoich mieszkań, wówczas przeważnie zapoznają swoich sąsiadów, lecz również oraz powinni dokonać własny odbiór techniczny mieszkania. Należy w towarzystwie odpowiedniej osoby zatwierdzić, iż wszystko się zgadza, że to co powinno być założone to jest na swoim miejscu i że nie będziemy posiadali później żadnych roszczeń, że coś nie było robione tak jak powinno.

ciekawe mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

To dla naszej wygody
Jeśli pragniemy, żeby w danym miejscu rzeczywiście dobrze nam się mieszkało, to powinniśmy posiadać pewność, iż jest ono bezpieczne oraz że nic złego się nie stanie, tylko dlatego, że podczas budowy, ktoś czegoś nie dopilnował. A taką świadomość mamy okazję mieć tylko oraz wyłącznie w sytuacji, jeśli odpowiednio do tego przygotowane osoby obejrzą nasze mieszkanie oraz cały blok, a następnie zaświadczą, że wszystko jest dobrze.

About: admin